Tom Renshaw

 

Jak dlouho už toto děláte


deset let. Jsem vzdělán v trestním právu a vytvářel jsem projekty ochrany hotelů. V této době jsem byl se ženou u tatére a během několika týdnů jsem změnil zaměstnání. Chtěl jsem se dostat ze všech těch věcí co člověka svazují.


 

Na co se specializuješ

 

Portréty a tetování dle fotografií. Nikdy jsem nebyl „profesionální umělec“, ale už jako dítě jsem byl schopen zhotovit přesnou kopii fotografie.

 

Jak jsi začal pracovat se sportovci?
 

 

V době kdy hrál Denis Rodman za Pistons byl první, kterému jsem tetoval portrét jeho dcery.

Další byl David Wells, který si nechal vytetovat pět portrétů – oba jeho syny a jeho prababičku a jeho matku dvakrát. Dál jsem tetoval hodně hráčů basebalu. Mezi jinými Billy Kocha and Garry Sheffielda. Dělal jsem na něj hodnostní označení. Z NHL jsem tetoval třeba Al Iafrate.

 

Kolik tetování děláš denně?

 

 

Jedno nebo dvě, je to různé. Portrét může zabrat několik hodin. Jednou když jsem dělal portrét Jimi Handrixe, tak to trvalo 15 hodin. Dělal jsem to v kuse pouze s jednou nebo dvěma přestávkami.

 

Jak reagují lidé na tvé práce.

 

Má tetévání jsou velice specifická. Všeobecně je to něco co souvisí s životem klienta. Třeba Dwight Gooden si nechal vytetovat portrét otce a byla to pro něj velká událost. Někteří lidé dokonce brečí dojetím. Je to hodně emocionílní.

Děláš někdy tetování se sportovní tématikou?

.

 

Právě pracuji na dvou hokejových. Jedno zobrazuje hráče red wings Gordie Howea, Sida Abela a Teda Lindsaye.

Druhé tetování je pro gentlemana z Oklahoma City, kterýsi nechává vytetovat  Bobby Orra Bobby hulla, Gumpa Worsleye a množství dalších hokejistů. Zajímavé je i tetování zobrazující basebalovou halu Hall of Famers.


Chovají se slavní sportovci odlišně od ostatních zíkazníků? 

Uznávají mně, protože ví, že jsem profesionál. Chovají se ke mně s respektem, tak jako se ostatní lidé chovají k nim. Není to příliš bolestivé, přesto jsou někteří lehce přecitlivělý. V základě však není rozdílu mezi nimi a jinými zakazníky.