Tattooed Portraits

 

 

Přinášíme Vám fotografie z premiéry Tattooed Portraits, sólové výstavy Shawna Barbera v Shooting Gallery v San Franciscu. V této nové sérii obrazů představuje Shawn portréty jeho přátel z umělecké tattoo scény - jako je Mike Giant, Grime, Mike Davis, Paul Booth, Helen Garber, Marcus Pacheco, Jeremy Fish, Henry Lewis, Owen Smith a Tara McPherson. Přehlídka je současně živým představením jeho nové knihy se stejným názvem a obsahem. Kniha obsahuje 112 barevných stran s Shawnovými prácemi.

 

Shawn se primárně zaměřuje na malbu a portréty. Studoval  na Rigling School of Art and Design na Floridě. Jeho obrazy byly vystavovány v mnohých galeriích, jako např: The Shooting Gallerry, San Francisco, CA, The Lineage Gallery, Philadelphia, PA, Strychnin Gallery, Berlin, Cpop Gallery Detroit, Outer Edge Studio, Monterey, The Society of Illustrators, NY, White Walls, San Francisco a v několika dalších.

Jeho práce jsou ve sbírkách po celém světe, mezi jeho sběratele patří kupříkladu Mat Hoffman, Van Morrison, Christian Slater  a zakladatel časopisu Rolling Stone, Jan Wenner.

 

Články a recenze jeho maleb se objevily v ArtNews, Juxtapz Magazine, the Artist-s magazine, Cool-eh magazine a v SF Weekly. Vyhrál dokonce v soutěži ilustrací a cenu American Illustration. Jeho práce se objevily také v knihách o ilustracích - Taschen Books Illustration Now (2005), 1000 Best web Portfolios (2005), Harper Collin´s The Big Book of Illustration Ideas (2004) a Mark Murphy´s Dialogue Book (2004) a mnohé další.

Mezi jeho komerční zákazníky patří takové společnosti   jako - Atlantic Records, The Grammy Awards, Rolling Stone, Converse, Scholatic Books, GO2, MTV Networks,

Shawn se také zabývá designem, včetně návrhů webových prezentací, jeho služeb využili Michael Hussar, Kevin Liewyllyn, Eric Joyner, Lewis, Lee Harvey Roswell and White Walls.

Krom toho všeho přednášel na American Universities and Art Institutions.

 

Shawn průběžně pracuje na další sérii tetovaných portrétů - včetně sólové přehlídky v Shooting Gallery -  a nová kniha by měla být právě  v prodeji. Navíc se připravují další sólové výstavy  pro následující rok.  More info na www.sdbarber.com/