Před nedávnem proběhla ve Slovenské Prievidzi tetovací párty pod názvem Tattoo Parade v malé sportovní hale. Akce se zúčastnilo několik českých, slovenských a snad i jedno polské studio, z bannerů na stáncích to nebylo jasné, ale v nabídce studií se jedno polské studio objevilo.

            Samozřejmě se jednalo o jednu z těch menších akcí tohoto druhu, spíš takové soutěžní klání o poháry, ale kdo chtěl, našel by i studio ochotné leccos vytetovat. Jedno z nich dokonce nabízelo za 200 Euro jakousi biomechanickou lebku na stehno, zřejmě do soutěže. Jestli uspěl nevím, ale i při mém odchodu z této párty papír s nabídkou stále ležel na stole.

            Už když člověk přicházel k hale, měl možnost nejen díky parnému počasí potkal nemálo potetované týpky, jako např. toho, kterého potetovali v Tattoo TA3 s anděly na hrudi a Ježíšem na zádech. Když vejdete dovnitř čeká Vás podobné „zděšení“. Ale ne, krátce po poledni ještě mnoho lidí nedorazilo, takže podle očekávání potkáte a uvidíte tatéry, kteří pracují na svých modelech v očekávání nějaké trofeje. Pominuli klasické motivy různých lebek, určitě pobavil motiv želvího nindži v podání Mefisto tattoo, stejně tak trochu vybočovalo tetování od Moni F tattoo v duchu česko-slovenské pospolitosti.

Z barevných věcí bylo zajímavé stehno a na něm tetování ve stylu kubismu od prešovského Rebels tattoo. Poměrně zdařilé bylo také hrudní tetování od Energy Ink – květiny s granátem a nápisem La Familia. Do kategorie CRAZY jistě zapadlo tetování demo kazety s tužkou, která zřejmě natáčela povolenou pásku v podání, i já sám vzpomínám, kdy jsem z walkmana vytahoval kazetu s páskou a obyčejnou tužkou pak zpátky navíjel často pomačkanou pásku. To byl pak poslech, ani se nedivím, že nejeden walkman skončil vrhnut o zeď.

           

 

Radek Fiksa