Shane O´Neil

 

Je  jen málo umělců, kteří brilantně zvládají realistická tetování. Není divu, tento styl práce si žádá nejen notnou dávku nadání, zkušeností, ale v neposlední řadě mnoho času. Jedním z těch, kteří toto vše mají je právě Shane. Moc toho zrovna nenapovídá. ‚Patří prostě mezi ty, kteří za sebe nechávají hovořit svoje díla.

 

 

Jak si se dostal k tetování?

 

Za to, že jsem se dostal k tetován í vděčím mladšímu bratrovi. Kdyby mě nenakopl a nekoupil mi vybavení, zcela jistě bych dnes dělala něco jiného. V mých začátcích mne nikdo jiný nepodporoval, díky brácho!

 

Proč jsi začal tetovat?

 

Upřímně, začal jsem  to dělat kvůli penězům. Zní to hrozně, ale je to tak.  Pak jsem pronikl více do tohoto umění a byl jsem uchvácen. Chtěl jsem se stát nejlepším tatérem a cítil jsem, že úspěch bude následovat.

 

 Inspiroval jsi se někým nebo jsi měl nějakého učitele?

 

Když jsem začínal tetovat, školili mne dva umělci a to Paul Booth a Tom Renshaw. Krom těchto dvou mne inspirovala práce mnoha dalších um+lců, jako je Eric Merrill, Joe Capobinaco, Jack Rudy, Brian Everett, Deano Cook, Boris, Robert Hernandez a mnoho dalších.

 

 

Jak dlouho už vlastně tetuješ?

 

Deset let.

 

Jak by ses porovnal s ostatními? Co děláš odlišně?   

   

Mou výhodou oproti jiným umělcům je ta, že dokáži tetovat nejen černo šedé motivy, ale také barevné. Tento rok se plánuji zaměřit více na barevné věci. Do současné doby jsem dělal hodně černo šedých věcí, ale nyní chci jít do barev.

 

Co je pro tebe náročně, tedy jestli něco?

 

Čas! Nedostatek času. Realistická tetování jsou náročná na čas. Nemohu zůstávat ve studiu celé dny. Mám samozřejmě manželku a děti, které potřebují otce. Můj život se netočí jen okolo tetování. To mě samozřejmě brzdí v uměleckém rozvoji. Pozoruji další umělce, Paul Botha například, který vyrostl ve velkého umělce díky tvrdé práci a odhodlanosti. Mým přáním je věnovat tetování co nejvíce času, abych se stále zlepšoval. Ale můj život je prostě nejen o tetování.

 

Co je tvojí specialitou, v čež vynikáš nejlépe?

 

Myslím si, že zvládám každý styl tetování, ale určitě jsem povětšinou známí svými realistickými prácemi a hororovými náměty.

 

Co si myslíš, že dnes letí, po čem je největší poptávka?

 

Řekl bych, že jsou čím dál víc oblíbenější barevné práce. Je také čím dál více umělců, kteří tento styl zvládají velice dobře.

 

Chtěl bys něco vzkázat?

 

Jednu věc bych měl. Je potřeba zbavit se všelijakých mazalů, kteří se dají na tetování. Špiní naše odvětví.

 

 

http://www.shaneoneilltattoos.com/