50. Manéž Bolka Polívky

 

Asi si říkáte, co sem tahám nějakýho Polívku, kterej o tetování nemá ani šajnu. To je možná sice pravda, ale obsah včerejší kulaté manéže tetování trochu měl.

                V poslední době už i umělci mají zřejmě plné zuby politické situace, a tak hned na začátku si plívka trošku rejpnu do politiky. Což o to, najděte někoho normálního, kdo by toho tak neměl tak akorát, samozřejmě vyjma těch, kteří upláceli či se nechali uplácet anebo si jinak vylepšili stav konta, na úkor ostatních.

                Pak mistr přešel k hodnocení prezidentských kandidátů. Předtím si trochu pohrál s gumákem (rozuměj V. Klasem) s narážkami na Klasouvic výstřelky.  S trochou nadsázky zhodnotil hlavní kandidáty, předně Tomia Okamuru s tím, jestli si dovedeme představit Japonce (s grimasou roztažených očí) na hradě. Vcelku vtipně doplnil, že místo hradní stráže by hlídali samurajové. No a přeložil divákům do olšanské japonštiny několik výrazů ve spojení s hradem a prezidentskou funkcí.

                Neopomenul samozřejmě ani Zemana s jeho nakloněnou a plíživou chůzí, nebo Fischera, kterého divákům zmiňoval gestikulací havraního nosu. A pak přišel na řadu Franz. Těžko se takhle psanými slovy popisuje Polívkův výraz, když lidem sděloval: „Umíte si to představit, to by byl první neviditelný prezident! Protože fotky, kdy neměl tetování, se ztratily, takže ani nevíme, jak vypadal. A co děti ve škole, z paní učitelkou by vysel potetovanej prezident. To by pak možná přišlo povinný tetování. Umíte si představit mojí babičku s tetováním v dekoltu „I love Bolek“. Ta by už na bál nešla, ona má ráda hluboký výstřih. Nebo já, kdybych si měl nechat vytetovat jméno všech svých dětí, to bych skončil asi tady (ukazujíc do půlky stehna). A Franz to je umělec, já ho mám jinak rád, ale to on by možná chtěl, aby ve školách visely jeho podobizny zavěšený za piercing v nose…“

                Samozřejmě jde o volný přepis toho, co říkal, ale vesměs sranda na úkor tetování. A pokud se ptáte, kterého z kandidátů by Bolek Polívka volil, tak to nebyl nikdo jiný, než sám Bolek Polívka.

 

RF