DiTattoo Chotyně

Je někdy až neuvěřitelný, jak ten čas letí, Ditu si docela živě pamatuju ze školení, který dělám a ono už je to víc jak dva roky. Mít talent se vyplatí a u tetování to platí na druhou, jak by se dalo matematicky vyjádřit. A ita ho rozhodně má, možní i na třetí...

-Dva roky – to už se dá u tetování bilancovat. Když srovnáš začátky a současnost, jak bys to zhodnotila?

Zdravím všechny :)

Tak už to je přes dva roky, co mám salonek, když se ohlédnu, tak samozřejme vím, že to nebylo nic extra, to si ale nedovoluji říct ani teď, každým dnem by se měl člověk zlepšovat, proto i dnes se dívám na tetování jinak, než když jsem ho tetovala včera a tak je to dle mého správné, než se zaseknout a říkat si u starých "kérek", že je "pecková".

 

- mě se stále lidé ptají, jak jsem se k tetování dostal? Ptají se i Tebe a co jim odpovídáš?

Tak samozřejmě, je to stále dokola, kolikrát si říkám, nahrát odpovědi na kazetu a jen ji v určitých chvílích pouštět. Ale je jasné, že je to zajímá, takže jen vydechnu a zase jim to vyprávím :)

 

- jsou tatéři, kteří nechtějí dělat to a to, třeba ornamenty nebo svastiky, jak jsi na tom Ty?

Čím déle to dělám, tím začínám být vybíravější, tak to má dle mého i být. Nikdo by se neměl nutit do něčeho, co se mu nezdá a nelíbí, stejně jako správná kadeřnice by Vás neměla ostříhat tak, jak Vám to nebude slušet :) Proto co opravdu nedělám, jsou klasické tribaly.

 

- Tobě se během těch dvou let existence studia získat i nějaké to ocenění, řekni nám k tomu něco blíž…

Miulý rok jsem vyjela poprvé na Tattoo Jam do Strakonic na jaře, kde to dopadlo fajn a na podzim se jelo do Holýšova, odkud jsem si přivezla 2. místo v kategorii Black/white.

 

- Blíží se volba prezidenta, budeš volit? A jako oddaná tetování, bude to prof. Franz?

Franze jsem nevolila, všechno není jenom o tetování, a u prezidenta záleží určitě na jiných faktorech :)

 

- všiml jsem si, že motivy i sama navrhuješ, kterých zákazníků je víc, těch co si přinesou něco svého, byť staženého z netu, nebo těch, kteří si nechají něco navrhnout?

Teď už se dá říct, že dělám jen své věci, spíš mi nosí inspiraci, abych se měla čeho chytit, chci dělat své věci a lidé to víc a víc oceňují.

 

- a co tak dneska frčí nejvíc, to je další otázka od lidí, kterou slýchávám…

Každou chviličku je to něco jiného, jednu chvíli mi už naskakovala kopřivka z motýlků a hvězdiček, za další půlrok z andělů, atd... je to velmi proměnlivé, proto ráda vítám jakoukoliv změnu a neobvyklý nápad.

 

- Doba je zlá, všude je slyšet „krize, krize“, nejednou studio ukončilo svou činnost, jak jsi na tom ty, tetování je tvůj hlavní a jediný job?

Je to můj hlavní job, krizi nepociťuji, spíš si říkám, kde na to ti lidé pořád berou peníze. Ještě mám vlastní kurzy kreslení a malování pro děti, kam mi chodí skoro 30 dětí, takže mám aspoň takovou obměnu, abych nedělala stále to samé :)

- za nedlouho začínají další soutěže, chystáš se někam, pokud ano, už víš, s tím půjdeš do tatarského klání,

Chtěla jsem zase do Strakonic, bohužel jsem zavolala pozdě a mají plno, tak ale třeba to nakonec vyjde a s čím půjdu? Většinou se u mě všechno rodí na poslední chvíli, na co si už všichni zvykli :D

Každopádně děkuji moc  za rozhovor a přeji krásné začínající jaro!

Ditattoo <3

 

 

Díky moc

Radek Fiksa